Raf Sistemleri Büyükçekmece

Kategori: Blog | 0

Firmamız RAFİŞRAF sistemleri Büyükçekmece Bölgesinde hizmete başlamıştır.
Sizlere tüm İstanbul içi il ve ilçelerinde hizmet sunmaktadır. Amacımız daha hızlı ve daha kaliteli hizmeti daha ekonomik fiyatlara tüketiciye ulaştırmaktır. Hizmet vermiş olduğumuz ürünlerin özellik ve detaylı bilgileri aşağıda ki gibidir. Firmamız Büyükçekmece Raf Sistemleri olarak, sizlere hızlı çözümler sunmaktadır.
Çelik rafın en büyük özelliklerinden biri çok amaçlı olarak kullanılabilir olmasıdır. Banka, endüstri, yemek, sanayi gibi daha farklı alanlar kullanım alanları olarak yer almaktadır. Oldukça dayanaklı ve sağlam olarak nitelendirilen çelik raflar paslanmaz özelliği nedeniyle de uzun yıllar kullanım imkanı sunmaktadır.

Çelik raflar standart ölçüleri olarak 26 cm 31 cm, 43 cm, 59 cm, 75 cm ve 93 cm derinliklerine sahiptirler. Çelik rafların uzunlukları 60 cm, 75 cm ve 93 cm şekilde ayarlanabileceği gibi farklı ölçülerde de yer almaktadır.

Çelik raflar yukardan aşağı yüksekliklerine bakıldığında 3 farklı ölçüde bulunduğunu söylemek mümkündür. 200 cm, 250 cm ve 300 cm ölçüler standart kabul edilse de tercihe bağlı olarak yükseklikleri ayarlanabilmektedir.

Mini rack rafların en belirgin özelliği kolay kullanım imkanı sunması ve ürünlerin kolay bir şekilde yerinin belirlenmesinin sağlanmasıdır. Mini rack rafların standart bir ölçüleri bulunmamakla birlikte istenilen boyda, yükseklikte ve derinlikte yapılabilmektedir.

Bölme sayıları için belli bir sınır yoktur. İhtiyaca göre istenildiği kadar mini rack raflara bölme eklenebilir ve pratik kullanım imkanı sunar. Genel olarak mini rack raflar 100 kg ile 500 kg ağırlığına kadar yük taşıma özelliğine sahiptirler.

Mini rack rafların diğer bir özelliği çizilmeye ve paslanmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özelliği uzun süre kullanım imkanı sağladığı gibi ekstra bir masraf edilmesinin de önüne geçecektir. Her firma farklı amaçlarla mini rack raf tercih etmektedir. Bazı firmalar rafların yanındaki kısımların kapalı olmasını tercih edebilirler. Böyle bir durumda sac paneller ile müşterinin istediği şekilde kapatma işlemi yapılabilir.

Rack sistem raf ölçüleri müşteriler tarafından belirlenmektedir. Rafların yükseklikleri, derinlikleri ve uzunlukları ihtiyaca göre belirlenerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu tür raflar özel üretim olduğundan dolayı rafların yerleştirileceği yerin özel ekip tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

Gerekli projelendirme ve inceleme çalışmaları yapıldıktan sonra uygun görülen şekilde üretimi yapılarak montaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Dikey ve yatay taşıyıcıların ölçüleri tamamen müşteri tercihine bağlı olarak üretilmektedir. Rafların hangi amaçla kullanılacağı belirlenerek üzerinde taşıyacağı yük miktarı ve ağırlığına göre yatay ve dikey taşıyıcıların ölçüleri belirlenmektedir.

Rack sistem rafların en önemli özelliklerinden biri elle istiflemeye uygun olmasıdır. Oldukça kolay kullanım imkanı sunan raflar kullanılan yerde de büyük yer tasarrufu sağlamaktadır. Elle kullanılmak istendiği takdirde sac kalınları taşınacak olan yükün ağırlığına bağlı olarak değişmektedir.