Rack sistem ağır yüklerin taşınmasını kolay hale getirmek amacıyla tasarlanan sistemlerden biridir. Daha çok büyük firmaların depolama ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmekle birlikte kullanımının oldukça kolay olması nedeniyle en sık tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Bu tür rafların en büyük amaçlarından biri yer kullanımını olabildiğince en aza indirmektir.

Rack Sistem Özellikleri

Rack sistem raf ölçüleri müşteriler tarafından belirlenmektedir. Rafların yükseklikleri, derinlikleri ve uzunlukları ihtiyaca göre belirlenerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu tür raflar özel üretim olduğundan dolayı rafların yerleştirileceği yerin özel ekip tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

Gerekli projelendirme ve inceleme çalışmaları yapıldıktan sonra uygun görülen şekilde üretimi yapılarak montaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Dikey ve yatay taşıyıcıların ölçüleri tamamen müşteri tercihine bağlı olarak üretilmektedir. Rafların hangi amaçla kullanılacağı belirlenerek üzerinde taşıyacağı yük miktarı ve ağırlığına göre yatay ve dikey taşıyıcıların ölçüleri belirlenmektedir.

Rack sistem rafların en önemli özelliklerinden biri elle istiflemeye uygun olmasıdır. Oldukça kolay kullanım imkanı sunan raflar kullanılan yerde de büyük yer tasarrufu sağlamaktadır. Elle kullanılmak istendiği takdirde sac kalınları taşınacak olan yükün ağırlığına bağlı olarak değişmektedir.

Rack sistem raf rengi ayakları genellikle mavi renkte olmaktadır. Standart rengi gri olup, traverslerin rengi oranj olarak belirlenmektedir. Rafların çürümesini önlemek ve çizilmesini engellemek amacıyla kullanılan boyalar toz fırın boya olarak tercih edilmektedir.

Rack sistem genelde ağır ve büyük olduğundan güvenlik sistemlerinin de kullanılmasını gerektirebilir. Böyle durumlarda isteğe göre güvenlik sistemi oluşturulabilmektedir.

Rack sistem dahil olmak üzere raf sistemleri ile ilgili üretim sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların başında gelen RAFİSRAF en etkili çözümü müşterilerine sunmaktadır. Gerek uzman kadrosu olsun, gerek işini titizlikle yapan personeli olsun ihtiyaçlarınızı isteklerinizle bir araya getirerek, ortaya kaliteli ürün çıkarmaktadır.

Müşterinin güveninin sağlanması hem müşterinin geri dönüşü açısından önemli etki ettiği gibi, firmamızın da müşterilerden aldığı güvenle daha çok büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. Müşteri her zaman haklıdır, çünkü müşteri her zaman her ürünün en iyisini hak eder. Firmamız bu doğrultuda en kaliteli hizmeti en kısa zamanda siz değerli müşterilerine sunmaktadır.