Personel dolabı iş yerinde çalışan personellerin kişisel eşyalarının korunması amacıyla tasarlanmış sağlam dolaplardır. Personellerin kişisel eşyalarının ve bunun yanında kendilerine emanet edilen işle ilgili bazı eşyalar da bu dolaplarda muhafaza edilmektedir. Bu tür dolapların üretimi belirli standartlara göre yapılmaktadır ve oldukça dayanıklı ve sağlam malzemeden üretimi sağlanmaktadır.

Personel Dolabının Özellikleri

Personel dolapları şantiyeler, askeriyeler, okullar ve fabrikalar gibi yerler tarafından sıklıkla tercih edilen dolaplardandır. Personel dolaplarının boyutları 5 şekilde yer almaktadır. Tekli soyunma dolabı, 2’li, 3’lü, 4’lü, 6’lı olacak şekilde ihtiyaca ve isteğe göre dolaplar tercih edilebilmektedir.

Personel dolapları çürümeye ve çizilmelere uygun şekilde tasarlanarak üretilmektedir. Bu nedenle uzun süre kullanım imkanı bu dolaplarla sağlanmaktadır. Hırsızlık ihtimali ve çalınmalara karşı da oldukça güvenlikli ve sağlam olarak üretilmektedirler.

Personel dolabı ve bunun gibi ihtiyaç duyulacak birçok ürün ve hizmet sunan RAFİSRAF müşterilerine en uygun ve kaliteli ürünü sunmaktadır. Personellerin mağdur olmayacak şekilde eşyalarının korunmasına yardımcı olan firma, her geçen gün daha da büyüyerek pek çok ihtiyacın karşılanmasında müşterilerin yanında yer almaktadır.

Personel dolaplarının en önemli özelliklerinden biride dışarıdan toz almasının önlenerek, dolap içerisindeki eşyaları temiz bir şekilde muhafaza etmeyi sağlamaktır. Dolapların büyüklüklerine göre eşyalar yerleştirilerek fazladan kullanım alanı yaratmak dolabı kullanan personele ait bir durumdur.

Personel dolapları genellikle gri renkte olmakla birlikte isteğe bağlı olarak da farklı renklerde kullanılabilmektedir. Tekli personel dolapları tek bir kapıdan oluşmakla birlikte derinlikleri 40 cm olmaktadır. Derinliği de 40 cm olan tekli personel dolapları 185 cm yüksekliğine sahiptir.

Standart ölçülerde yer alan personel dolaplarının tümünün derinliği 40 cm’dir. 2’li personel dolaplarında 2 adet boydan kapı yer alırken, genişlik 80 cm, yükseklik 185 cm olmaktadır. 3’lü personel dolabında 3 kapı boydan şekilde yer almaktadır. Genişlik 117 cm olurken, yüksekliği ise 185 cm olmaktadır.

4’lü personel dolaplarında kapılar altta ve üstte ikişer kapı olacak şekilde ayarlanmıştır. Bu kapılarda genişlik 80 cm iken, yükseklik 200 cm’dir. 6’lı personel dolaplarında ise üç alta ve üç üstte dolap yer almaktadır. Bu dolapların genişliği 117 cm, yüksekliği ise 200 cm’dir. İsteğe ve tercihe bağlı personel dolap seçimi yapılabilmektedir.