Mini rack raf kullanım alanı olarak küçük ve orta ağırlığa sahip eşyaların kullanımı amacıyla tasarlanmıştır. Daha çok pratik şekilde kullanılmaya imkan sağlamakta ve genellikle paketleme işinin yapıldığı kargo şirketi gibi yerlerde tercih edilmektedir. Kurulumunun oldukça kolay olması ve isteğe göre ölçümlerinin yapılabilmesi en sık tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Mini Rack Raf Özellikleri

Mini rack rafların en belirgin özelliği kolay kullanım imkanı sunması ve ürünlerin kolay bir şekilde yerinin belirlenmesinin sağlanmasıdır. Mini rack rafların standart bir ölçüleri bulunmamakla birlikte istenilen boyda, yükseklikte ve derinlikte yapılabilmektedir.

Bölme sayıları için belli bir sınır yoktur. İhtiyaca göre istenildiği kadar mini rack raflara bölme eklenebilir ve pratik kullanım imkanı sunar. Genel olarak mini rack raflar 100 kg ile 500 kg ağırlığına kadar yük taşıma özelliğine sahiptirler.

Mini rack rafların diğer bir özelliği çizilmeye ve paslanmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özelliği uzun süre kullanım imkanı sağladığı gibi ekstra bir masraf edilmesinin de önüne geçecektir. Her firma farklı amaçlarla mini rack raf tercih etmektedir. Bazı firmalar rafların yanındaki kısımların kapalı olmasını tercih edebilirler. Böyle bir durumda sac paneller ile müşterinin istediği şekilde kapatma işlemi yapılabilir.

Mini rack raf üretiminde lider firmalardan olan RAFİSRAF müşterinin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapmaktadır. Müşterinin ihtiyaçları belirlenerek ve hangisinin doğru olacağına karar verilerek kaliteli hizmet anlayışı sunulmaktadır. Bu konuda oldukça iddialı olan firma müşteriye verdiği güvenle de bunu kanıtlamaktadır.

Mini rack raflar ayak, tabla ve traverslerden oluşmaktadır. Bu parçalar en temel parçalar olarak nitelendirilip tercihe bağlı olarak eklemeler yapmak mümkün olabilmektedir. Uzun süreli ürün depolamaktan ziyade, kısa sürede alıp kullanılabilecek ürünler için bu tür raflar tercih edilmektedir.

Mini rack raf istenildiğinde sökülerek farklı bir alana tekrar montajı yapılabilir. Mini rack rafların üretimi için kullanılan toz boyalar rafların çürümesine karşı büyük bir önlem olmaktadır. Genel olarak üretim renklerinde ayaklar mavi renkte olup, travers ve tablaların renklerinde turuncu ve gri rengi ön planda olduğunu söylemek mümkündür.